KONST / Litografier / Färglitografi 13534025
*
nr 1353 4025
Peter Borotinskij
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 65/198, daterad 1995. Motivet: 27x22cm
Peter Borotinskij, svensk bildkonstnär född i Vasa, Finland 1948, bosatt i Sverige sedan 1976
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:49:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 16:41:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Peter Borotinskij
Peter Borotinskij, svensk bildkonstnär född i Vasa, Finland 1948, bosatt i Sverige sedan 1976
Läs mer om Peter Borotinskij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter borotinskij sverige
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:51
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:46
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:34
*
Peter Borotinskij
Peter Borotinskij, svensk bildkonstnär född i Vasa, Finland 1948, bosatt i Sverige sedan 1976
Läs mer om Peter Borotinskij
nr 1353 4025
Peter Borotinskij
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 65/198, daterad 1995. Motivet: 27x22cm
Peter Borotinskij, svensk bildkonstnär född i Vasa, Finland 1948, bosatt i Sverige sedan 1976
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 16:41:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Peter Borotinskij
Peter Borotinskij, svensk bildkonstnär född i Vasa, Finland 1948, bosatt i Sverige sedan 1976Läs mer om Peter Borotinskij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter borotinskij sverige
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:51 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:46 -
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:34